Një denoncim të cilin e ka publikuar Ish-Kryeministri Sali Berisha thotë se ministrja e Arsimit Lindita Nikolla terrorizon mësuesit, madje…
Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho ka treguar arsyet e rikthimit të opozitës në Parlament. Në Konferencën…
Drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi, ka marrë mesazhe këcënuese për jetën. Këto kërcënime vijnë menjëherë pas publikimit të…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas braktisjes së takimit më kryeministrin Edi Rama të studentes në Universitetin Bujqësor të Kamzës.…
Ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani duke pasur parasysh situatën e krijuar në vend në lidhje me me tenderat dhe punët…
Mëngjesin e kësaj të marte, kryeministri Edi Rama u pa në Universitetin Bujqësor të Tiranës edhe pse studentët nuk ishin…
Për deputeten e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, tentativa e Kryeministrit Rama për gjoja dialog është thjesht dhe vetëm tentativë për…
Në mbledhjen e zhvilluar pak minuta më parë mes Partisë Demokratike dhe aleatët opozitarë është marrë vendimi për t’u rikthyer…
Studentët protestues sapo janë mbledhur para Kryeministrisë sërish me parullën” Asnjë dialog”. Ata kërkojnë nga Rama zgjidhjen e me menjëhershme…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim ku thuhet se në takimin që Rama po bën dialog me pedagogët e…
I ftuar në emisionin ‘5 pyetje nga Babaramo’, kryetari i PD, Lulzim Basha, ia ka thënë në sy moderatorit të…
Lulzim Basha tha se vendit i duhet një drejtësi e pakapur, para të cilës duhet të dalë Edi Rama. "…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!