Kreu i opozitës, Lulzim Basah deklaroi nga studio e ‘5 [pyetje nga Babaramo’, se opozita është e gatshme të djegë…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha krahasoi cështjen e Universiteteve me ndërtimin e Unazës së Re. Basha tha se tek…
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha paralajmëroi në emisionin ‘5 Pyetjet nga Babaramo’ në Report Tv, se PD do anulojë…
“Vettingu me standarde të dyfishta është antiveting, Helsinki foli”. Kështu deklaron kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, i…
Nga Nard Ndoka Hall i madh për këtë vend! #Studentë europian, Kryeministër otoman! Studentët me mentalitet europian, me përgjegjesi për…
Universiteti i Gjirokastrës në një deklaratë për mediat ka reaguar pas ndalimit të pedagogut   Panajot Barka dy ditë më parë…
Mijëra studentë kanë protestuar të hënën (17.12) para kryeministrisë në Tiranë për 8 kërkesat e parashtruara për ndryshime në arsimin…
Studentët e universiteteve publike po vazhdojnë sot për të 13-tën ditë, protestën e tyre me 8 kërkesa ekonomike dhe akademike.…
Studentët e universiteteve nga i gjithw vendi janë mbledhur para Kryeministrisë në një protestë kombëtare. Ashtu sikur edhe dje, ata…
Deputetja e LSI, Kejdi Mehmetaj ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’, me anë të një postimi në lidhje me protestën…
Studentët shqiptarë kanë pushtuar bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Ata vijojnë qëndresën e tyre dhe nuk heqin dorë nga protestat deri…
Studentët janë duke u përplasur me policinë, pasi donin të rrethonin kryeministrinë, por uniformat blu nuk i kanë lejuar. Policia…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!