Nga Ilir Nikolla Ka një përpjekje të vakët në facebook për të intimiduar protestuesit, duke i bërë thirrje faktit se…
Krahas protestës së tyre në "Astir", banorët që preken nga Unaza e Re kanë dalë edhe në protestën e studentëve.…
 Mijëra student dhe protestues të tjerë para Kryeministrisë recitojnë në kor Fan Nolin: Ngrehuni dhe bjerini, korrini dhe shtypni… “Ngrehuni…
Studentët kanë përzënë nga protesta akademikun dhe ish-zv.ministrin e Arsimit, Taulant Muka. Sapo ka tentuar të marrë fjalën, të rinjtë…
Kreu i PD, Lulzim Basha tha se opozita është me mendje dhe shpirt tek studenti. Pas përfundimit të mbledhjes së…
Tanimë ka përfunduar shorti për 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve dhe janë mësuar çiftet kundërshtare të cilat do…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Floida Kërpaçi ka denoncuar drejtoreshat e Rilindjes të cilat janë duke penguar nxënësit që…
Nga Naim Hasani Partia Demokratike e Shqipërisë mblodhi dje Kuvendin Kombëtar, në një kohe shume të rëndësishme për Shqipërinë dhe…
Edi Rama dhe Erjon Veliaj sëbashku, kanë ndryshuar planin urbanistik të qytetit, në mënyrë që eksponentët e krimit të organizuar…
Nga Xhemal Gjunkshi Politikat dështuese të qeverisë detyrojnë të rinjtë shqiptarë të largohen nga vendi. Politikat dështuese të kësaj qeverie…
Skema e mashtrimit që ka përdorur kompania “DH Albania”, e cila fitoi dy tendera me vlerë 30 milionë euro me…
Prej datës 1 janar 2019 të gjitha nënat e fëmijëve të porsalindur do të përfitojnë bonusin e bebes, i cili…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!