Mes mijëra të rinjve që ndoqën koncertin e Rita Orës në sheshin Skënderbej, ra në sy një grua e moshuar,…
Pas lajmit për rivendosjen e tarifës së kalimit në Rrugën e Kombit, kanë ardhur reagime zyrtare nga këshilli bashkiak në…
Ish Kryeministri Sali berisha, ka denoncuar urdhrin e Kryeministrit Rama për vendosjen e shamive të kuqe të pionierëve të Enverit…
Nga Myslim Murrizi Tallje me taksat e QYTETAREVE. Rruga Lushnjë-Fier, nga rrotondo e Kolonjës deri tek Mulliri ne Mbrostar, rreth…
Deputeti i Partisë Demokratike, Dashamir Shehi paralajmëron Ramën të mos provokojë opozitën në një kohë kur vendi pritet të marrë…
Deputetët e Partisë Demokratike, anëtarë në Komisionin e Medias kanë akuzuar pushtetin dhe qeverinë se i ka shpallur luftë medias…
Kryeredaktori i gazetës "Rilindja Demokratike" Bledi Kasmi, në Komisionin e Medias, i thirrur vetëm nga anëtarët e djathtë të këtij…
Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka komentuar të dhënat e INSTAT-it,…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili denoncon bashkinë e Bulqizës dhe zyrtarë të tjerë që…
Ish Ministri i Drejtësië Ylli Manjani ka publikuar një foto të kryeministrit Rama i cili është duke ecur në këmbë…
Ish-Kryeministri, Sali Berisha, ka publikuar një mesazh të një qytetari i cili denoncon një emërim skandaloz në administratën shtetërorë. Arnis…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar në…

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!