Edi Rama e tepron në konferencën e rëndësishme, mediat e kapin në momente aspak serioze Gjatë qëndrimit në Vjenë të…
FBI kishte krijuar paraprakisht konturet e këtij skenari të guximshëm, dhe në fund shkoi tamam ashtu si e prisnin 007-at…
Kemi parë Prokurori që ngrihet në kembë në orën 4 të mëngjesit, për të arrestuar kuksianët. Kemi parë Prokurori që…
Mes opozitës dhe mazhorancës, deputeti demokrat vendos mazhorancën si subjekt të interesuar për të penguar integrimin e Shqipërisë. Këtë ai…
Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili i është kundërpërgjigjur Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manesterliu pas fjalës së saj…
Një mësuese nga Mallakastra ka tentuar të marrë përgjigje për problemin e saj nëpërmjet portalit qeveritar “Shqipëria që Duam”, por…
Kryeministri Edi Rama është duke vjedhur pronat e pakicës greke në Himarë për të ndërtuar një resort luksoz thuhet në…
Babalja është personazhi i muajit, jo për shkak të epitetit krahinor (vlonjat), por për guximin për të zbuluar para shqiptarëve…
Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla nënshkruan marrëveshjen për shtrirjen e projektit…
Sot në festën ndërkombëtare të fëmijëve u organizuan një sërë aktivitetesh, ku më i spikaturi ishte parakalimi i fëmijëve përpara…
Këshilltari ligjor i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka folur në lidhje me lajmet se kryetari Basha dhe familjarët e tij…
Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj foli sot për pikë vështrimin e tij në lidhje me protestën e opozitës të shtunën…

Lajmet e fundit

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Artan Fuga: Të shkarkohen nëpunësit e ministrisë në Bordet Administrative

Aktualitet

Artan Fuga: Të shkarkohen nëpunësit e ministrisë në Bordet Administrative

Akademiku dhe profesori Artan Fuga, një nga zërat që ka mbështetur që në krye të herës protestën e studentëve ka kërkuar shkarkimin e anëtarëve të Bordeve Administrative në universitetet shqiptare...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!