Kreu i grupit parlamentar Petrit Vasili ka reaguar sot në Facebook në lidhje me protestat e studentëve dhe reagimin e…
Gazetarja dhe moderatorja e njohur shqiptare, Eni Vasili ka intervistuar shumë figura të politikës, artit e kulturës gjatë karrierës së…
Ajo që Basha quan Alernativa PD do të fokusohet te: 1. Politikë të lirë, të hapur dhe konkurente permes: ·…
“Album me foto nga pjesemarrja ne Kuvendin e Partise Demokratike! Sb”, shkruan ish-Kryeministri Sali Berisha teksa publikon disa foto nga…
Deputeti i LSI-së, Edmond Panariti me anë të një postimi ka reaguar në lidhje me protestën e studentëve, si dhe…
Presidenti Ilir Meta ndodhet sot në Itali, në komunën e Irpinas, e cila banohet nga arbëreshë. Së bashku me komunitetin…
Lideri i PD Lulzim Basha ka përfunduar votimin në Kuvendin Kombëtar. Pas kësaj, ai është futur mes demokratësh për t’i…
Protesta e studentëve është futur sot në ditën e saj të 11, ndërsa të rinjtë protestues vazhdojnë rezistencën e tyre…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u bëri thirrje gjithë shqiptarëve që ditën e hënë tu bashkohen protestës së studentëve para…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Floida Kërpaçi me anë të një postimi i ka theksuar kryeministrit Rama se studentët…
Lulzim Basha tha se është domosdoshmëri lënia prapa e kulturës së pandëshkueshmërisë. Sipas tij nuk mund të ketë qeverisje serioze…
Teksa po flet në Kuvendin Kombëtar të PD-së, Lulzim Basha premtoi se Partia Demokratike do të vijë në pushtet vetëm…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!