Demokracia në Shqipëri nuk pati ndonjë përparim gjatë vitit 2017, pasi “çdo hap përpara, u zhvlerësua nga një hap pas”,…
Në dy vitet e fundit, 2016-2017, Shqipëria numëron 26 mijë të vetëpunësuar më pak. Nga të dhënat zyrtare të Anketës…
Një rrëfim i rralë i Olsi Ramës për të vëllanë që sot është Kryeministër i vendit. Dëshmia është bërë vpublike…
Nga Jorida Tabaku Sot biznesi i vogël foli qartë duke mbyllur qepenat për një orë. Dhe kështu vepruan jo vetëm…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një zyrtari të Tatimeve, ku sqaron deklaratën e Ramës se bizneset në tregje…
Ish-Kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjet shprehet se biznesi sot i dha grusht të fortë turinjve piktorit dështak…
Departamenti Amerikan i Shtetit ka përzgjedhur diplomatin që do të shërbejë si ambasador në Tiranë. Burime diplomatike konfirmojnë për Politiko.al…
Deputeti i Partisë Demokratike Genc Pollo deklaroi se vendi në zgjedhjet e ardhshme duhej të shkojë me një qeveri të…
vetëm idiotësi kryeministrore” Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili me anë të një postimi ka reaguar ashpër kundër…
Deputeti i Partisë Demokratike, Dashamir Shehi, ndodhej sot gjatë protestës së biznesit të vogël te “Tregu Elektrik” në Tiranë. Në…
Gjatë protestës së zhvilluar sot nga biznesi i vogël, shumë tregtarë kanë folur për mediat duke shprehur kështu mllefin dhe…
Zëri i Amerikës ka shkruar për protestën e sotme të biznesit të vogël, i cili mbylli dyert e shitoreve të…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!