Duke folur në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, Kryetari Lulzim Basha ka shpalosur qëllimin e opozitës. Basha tha që detyra…
Kryetari i Partisë Demokratike ka marrë fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike. Që në fillim të fjalës…
Ka filluar mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike për votimin e  Këshillit të ri Kombëtar. Arben Ristani ishte ai…
Sapo ka nisur Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike tek ish-Pallati i Kongreseve. Sapo ka mbërritur në këto momente, kryetari i…
Protestës së studentëve i janë bashkuar me qindra qytetarë sot para Kryeministrisë. Para pak minutash i janë bashkuar edhe banorët…
Sheshi para Kryeministrisë do të bëhet vend qëndresa e të gjithë shqiptarëve. Banorët e “Unazës së Re” janë nisur drejt…
Studentët vijojnë të sfidojnë reshjet e shiut para godinës së kryeministrisë. Sot është dita e 12-të që ata do të…
Protesta e studentëve futet sot në ditën e saj të 11-të dhe si duket ata as nuk kanë ndërmnd të…
Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta u vlerësua dje me çmimin "Politikani ndërkombëtar i vitit 2018" nga Fondacioni “Foedus”. Kreut të Shtetit…
Nga Petrit Vasili Nuk shpresoj te bej me turp dhe as te zgjoj arsyen e vdekur te Edi Rames,pasi edhe…
Partia Demokratike do të mbledhë sot Kuvendin Kombëtar. Takimi i demokratëve do të nisë në orën 11.00. Pritet të zgjidhen…
Partia demokratike ka publikuar listën e plotë të kandidatëve që do të garojnë për anëtarë të Këshillit Kombëtar. Ditës e…

Lajmet e fundit

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!