Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari, i pranishëm në protestën e banorëve të Unazës së Re kërkoi nga prokuroria të bllokojnë…
Këshilltari demokrat i PD-së në Bashkinë i Tiranës, Kreshnik Çollaku ka qenë i ftuar në studion e lajmeve në Fax…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar për protestën e studentëve, të cilët sot numërojnë plot 10 ditë në pritje…
Kryeministri ndodhet i rrethuar nga studentët dhe ka filluar të sajojë diversionin më qesharak të mundshëm, se fajin e paskan…
Protesta studentore vazhdon në ditën e saju të 10-të. Studentët nuk tërhiqen nga kërkesat e tyre dhe presin vetëm miratimin,…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike disa pamjet, më të cilat është denoncuar mbi kushtet skandaloze në Universitetin e Shkodrës.…
Nga Ilir Nikolla Rama është i parashikueshëm në përpjekjet e tij për të fashitur protestën studentore. Ai di vetëm një…
Teksa qëndrojnë poshtë zyrës së Ramës, studentët i kanë bërë thirrje Parlamentit që të zhvillojë të shtunën (nesër) një seance…
Petrit Vasili, kryetari i Grupit të LSI ka reaguar sot pas debateve që kanë shpërthyer ndërmjet kryeministrit dhe rektorëve të…
Rinia e ka vendosur që të përballojë çdo vështirësi dhe të luftojë deri në fund për rivendosjen e demokracisë në…
Ka pasur momente tensioni në protestën e studentëve që po zhvillohet përpara kryeministrisë. Disa prej të rinjve kanë dashur që…
Protesta e studentëve në të gjithë Shqipërinë ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme. Ndërkohë Studentët e Universitetit të Korçës…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!