Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka dhënë sot një fjalim prekës dhe ka bërë thirrje publike për të gjithë anëtarët…
Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka komentuar deklaratat e Kryeministrit Edi Rama sot në Kuvend. Duma shkruan se Ramës…
Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar në lidhje me kthimin e ligjit të Buxhetit në Kuvend nga Presidenti…
Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka hedhur poshtë…
Kongresi Rinor Kombëtar, struktura më e madhe dhe gjithëpërfshirëse e organizatave e grupeve rinore në Shqipëri, shprehu sot mbështetjen për…
Tedi Blushi, Zëdhënësi i Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së Edi Ramës kundër kthimit të ligjit për Buxhetin…
Monedha europian nuk ndal rënien. Euro sot blihet me 123.30 lekë dhe shitet me 124 lekë. Në rënie edhe dollari…
Mes studentëve të zhgënjyer është ky student nga Kosova që studion në Universitetin e Arteve në Tiranë. Ai tha se…
Një lumë studentësh protestues po vërshon në këto momente mes për mes Tiranës, nga Kuvendi i Shqipërisë, nëpër bulevardin “Dëshmorët…
Sot është dita e 9-të e protestës studentore, që është zhvendosur jashtë ambienteve të Kuvendit të Shqipërisë. Siç është paraqitur…
Presidenti Shqipërisë Ilir Meta, duke ndjekur me shumë vëmendje situatën politike më të fundit në vend, si dhe duke vlerësuar…
13 Dhjetori 1990 ishte dita kur Shkodra shkatërroi bustin e diktatorit komunist. Kryebashkiakja Voltana Ademi e ka përkujtuar sot këtë…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!