Rama mashtron për shkarkimin e Idlir Peçit, zv.ministri ka dhënë dorëheqjen që në Qershor

peci-ibna

Paraditen e djeshme zyra e Edi Ramës u kujdes të përhapte me shpejtësi lajmin se kryeministri kishte shkarkuar nga detyra zv/ministrin e Mbrojtjes, Idlir Peçi. Por pavarësisht raportimit të zyrës së Ramës, e vërteta duket se është ndryshe, pasi Idlir Peçi ka dhënë dorëheqjen që në muajin qershor dhe nuk është shkarkuar prej kryeministrit. “Për arsye personale dhe profesionale, ju paraqes dorëheqjen e parevokueshme nga posti i zëvendësministrit të Mbrojtjes”, shkruan Idlir Peçi në letrën e dorëzuar në kryeministri, që daton në 28 qershor 2017.

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>