Reagim/Vasili: Kryeministrin egërsisht antiamerikan dhe antihebre, ambasada amerikane nuk e sheh

Një tjetër akuzë e ashpër ka ardhur nga LSI-ja në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, përfshirë edhe kërkesën për dorëheqjen e tij pas zhvillimeve të fundit në parlament. “Dje në mes të parlamentit, kur diskutohej Rezoluta amerikane e presidentit Trump për Jeruzalemin dhe vota antiamerikane e qeverisë, kryeministri foli me gjuhën e një nazisti dhe i quajti hebrenjtë, “çifutë” – shkruan sot Petrit Vasili, kreu i grupit të LSI. – Moralisht dhe politikisht mbas një ngjarjeje kaq të rëndë, nuk duhej të ishte më sot kryeministri i Shqipërisë. Të gjithë pritën që ambasada amerikane të reagonte shumë fort për këtë gjuhë të egër antisemite të kryeministrit. Ambasada nuk foli…… Ajo foli…..dhe u shfaq vetëm në darkë e vonë, “e lumtur” që kryeministri votoi kundër ONM dhe kandidatëve të rrëzuar prej saj, pra prej vetë Amerikës, tani do të bëjnë drejtësinë e kryeministrit antiamerikan dhe antihebre”.

 

 

Lini një përgjigje

Adresa juaj e emailit nuk do të bëhet publike. Fushat e detyrueshme janë shënjuar me *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>