Keni fjetur shtatë deri në nëntë orë dhe duhet të ndiheni të relaksuar plotësisht. Sigurisht që mund të ndjeni pak…
Dy ose më shumë racione me mish të kuq në javë rrisin rrezikun e zhvillimit të endometriozës tek femrat me…
Nga mjeku gastrohepatolog Altin Cekodhima:  Në shumë raste zëvendësimi i lëngjeve të humbura gjatë diarresë për të parandaluar dehidrimin, është…
Ju jeni hasur shpesh me termin çrregullime emocionale sezonale. Ekspozimi ndaj diellit siguron marrjen e vitaminës D, e cila ndikon…
Çokollata e zezë është e pasur në proteina, fibra, karbohidrate dhe yndyrna. Ajo është e përbërë nga 70% kakao dhe…
Bojë për sinjalistikën rrugore, arsenik, shkumës dhe helm për minjtë. Këto janë substancat e gjetura në medikamentet false që shiten…
Kjo erëz verore, me një shije dhe aromë tepër pikante dhe të veçantë, duket se ka vlera ashtu sikurse populli…
Nënat adoleshente janë më të rrezikuara që të kenë një menopauzë të hershme dhe histerektomi (ndërhyrje kirurgjikale për të hequr…
Të nxehtët ekstrem mund të godasë edhe personat më të shëndetshëm. Megjithatë, foshnjat dhe fëmijët, njerëzit mbi 65 vjeç, dhe…
Alzaimeri nuk është e vetmja gjendje shëndetësor që dëmton kujtesën. Këto 4 probleme shëndetësore gjithashtu mund t’ju shkaktojnë probleme me…

Lajmet e fundit

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Globi

Ja për çfarë ranë dakord Thaçi dhe Vuçiç

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini e cila ndërmjetësoi takimin me presidentin kosovar Hashim Thaçi dhe atë serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se në takim ka pasur një...

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Globi

Sulmohet komuniteti rom, 1 i vdekur, 4 të plagosur

Një person është vrarë në një sulm në një kamp të Romëve në Ukrainën Perëndimore. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës (23 qershor). Sipas policisë, një grup i maskuar i...

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Aktualitet

Aksident i rëndë në Shkodër, 5 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër. Sipas raportimeve të para ngjarja ka ndodhur në rrugën e Rrencit në njësinë administrative Guri i Zi. Në aksident janë...