Zëvendësoni kafenë me ujë me limon

Tuesday, 28 August 2018 17:55

Me ndryshimin e stinëve, është e rëndësishme që të keni kujdes të shtuar për vete. Andaj, lexoni përmes këtij artikulli disa këshilla për një jetë më të shëndetshme.
Përgatituni që t’i merrni gjërat me qetësi, dhe kështu të nesërmen do të zgjoheni me ndjenjë më të mirë.

Filloni ditën me ujë me limon, në vend të kafesë Largoni kafeinën dhe në vend të saj shijoni një gotë me copëza të limonit. Kjo ju ndihmon që të jeni në humor të mirë, u përmirëson metabolizimin dhe përmirëson mëlçinë.

Po ashtu është shumë me rëndësi sepse ndikon në hidratim, për dallim nga kafja, e cila ndikon në dehidratimin tuaj, gjë kjo e cila mund të krijojë paaftësinë për largimin e toksinave apo djegien e kalorive në mënyrë efikase.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...