Arrestohet gazetari sportiv në Belgjikë, mori pjesë në grabitje me armë

E Enjte, 30 August 2018 13:57

Një nga gazetarët më të njohur sportiv në Belgjikë është arrestuar, pasi ka qenë pjesë e një vjedhjeje me armë.

Stephane Pauwels, 50 vjeç, i cili ka organizuar shfaqje për televizionet belge e frënge, u arrestua si pjesë e një hetimi të madh të policisë.

Gazetari dyshohet se ka marrë pjesë në një “grabitje të armatosur, gjatë një mbrëmje, si pjesë e një bande,” thonë prokurorët.

Bastisja ndodhi në qytezën Lanse, në jug të Brukselit, në vitin 2017 dhe u përshkrua nga mediat si “pushtim i një shtëpie”.

Arrestimi i Pauwels është pjesë e një hetimi të nisur disa muaj më parë për grabitjet e armatosura, vjedhjet e droga. Pesë vetë janë aktualisht në paraburgim.

Gazetari ka rreth 84 mijë ndjekës në Twitter, madje ndiqet edhe nga disa futbollistë të njohur si Eden Hazard, Benjamin Mendy dhe Michu Batshuyai.

Dje ai u paraqit para gjykatës në qytetin Mons ku pritet të marrë dënimin.

g

Modifikuar më E Enjte, 30 August 2018 14:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Aktualitet

Kapet peshkaqeni 412 kg në Shqipëri

Një tjetër peshkaqen është kapur këtë herë në rrjetat e peshkatarëve, në zonën e Himarës.  Një ditë më parë një peshkaqen , me gjatësi 3.5 m dhe me një peshë prej 400 kg u...

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Lifestyle

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Fjalët që u themi të dashurve tanë gjatë një argumenti të nxehtë ose ne një moment kur ndjehemi të lodhur mund të jenë të rrezikshme, aq sa mund ta bëjnë...

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Politikë

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!