Aktori i preferuar i të gjitha vajzave, pjesë e serialit ‘Ertugrul’

Tuesday, 04 September 2018 12:28

Një surprizë e madhe i pret të gjithë ndjekësit e serialit më të ndjekur historik prej vitesh në Turqi, “Ertugrul”. Në serinë e fundit të sezonit të kaluar, Ertugrul ishte nisur drejt Bilecikut së bashku me të birin, Osmanin.

 Ndërsa producenti Mehmet Bozdag ka sinjalizuar më herët se seriali “Ertugrul” do të xhirojë serinë finale në Bilecik dhe do të vazhdojë me emrin “Dirilis Ertugrul Osman Gazi”.

Gazeta “Hurriyet” ka zbuluar edhe emrin e aktorit, i cili do të luajë rolin kryesor, atë të Osman Gazi. Sipas gazetës më të madhe turke ai do të jetë aktori i mirënjohur turk, Burak Ozcivit. Disa vite më parë, Ozcivit ka shkëlqyer në serialin “Sulejmani i Madhërishëm” në rolin e Malkaçoglu, ndërsa më pas në serialet “Trumcaku” dhe “Dashuri e pafund”.

Transmetimi i serive të reja të serialit “Ertugrul” në Turqi do të vazhdojë në muajt e vjeshtës.

 640 0 5b8dad960a9cb

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Aktualitet

Aksident në Llogara, autobusi me 50 turistë çekë del nga rruga

Një autobus me turistë çekë është aksidentuar në zonën e Llogarasë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të marte, ku autobusi me 50 turistë u doli nga rruga dhe u përplas...

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen

Politikë

Vasili: Amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen

Kreu i Grupit Parlamentar të  LSI-së Petrit Vasili është shprehur së fundmi se amendimi i ligjit të teatrit, nxjerr jashtë ligjit Rilindjen. “Rilindja me votimin idiot per amendimin e ligjit ne...

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Aktualitet

Zbulohet vjedhja me tenderin, 800 mijë lekë të vjetra një uniformë e urgjencës

Rreth 80 000 lekë të reja i ka kushtuar buxhetit të shtetit uniforma për një punonjës të “Qendrës Kombëtare të Urgjencës Mjekësore”; nga këto rreth 70 000 lekë të reja...