Ndahet nga jeta aktori shumë u njohur Hollywoodian

Premte, 07 September 2018 10:37

Ka ndërruar jetë aktori i njohur nga Hollywood, Burt Reynolds.

Burt Reynolds ka vdekur nga një sulm në zemër të enjten në mëngjes në një spital në Florida.

Ai ka pasur probleme me zemër për vite me radhë, e madje ka pasur një ndërhyrje të rëndë në shkurt të vitit 2010.

Aktori është një nga legjendat e Hollywood-it, pasi ishte yll i shumë filmave dhe serive televizive, duke u paraqitur në filma klasikë si “Smokey and the Bandit”, “Boogie Nights” e “The Cannonball Run”.

Reynolds ka qenë i nominuar për çmim Oscar për rol dytësor, për rolin e tij si drejtori i pornografisë në filmin “Boogie Nights” në vitin 1997. Atë vit ka fituar një Golden Globe.

Reynolds ishte 82 vjeçar.

0906-burt-reynolds-remembering-footer-3_1536308453-5899300.jpg

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...