Aktori turk i njohur si ‘Sarpi’ heq dorë nga aktrimi

Saturday, 08 September 2018 14:10

Aktori Çagaty Ulusoy u bë i njohur në Shqipëri me rolin ‘Sarpi’ në serialin ‘I infiltruari’ e tanimë është kthyer një nga aktorët më të komentuar në media.

Pak muaj më parë bëri bujë lajmi se 27 vjeçari ishte arrestuar për shkak se u kap me drogë të cilën siç e deklaroi nuk e përdorte vetë.

Së fundmi aktori nuk ka gjetur një pasion tjetër, artin e qeramikës.

Mediat turke shkruajnë se Çagaty do e kthejë shtëpinë e tij në një punishte qeramike dhe do të zhvillojë si biznes këtë art për të cilën po merr mësime për ndërtimin e vazove.

image w240

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Sport

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Policia e qytetit të Valencias është detyruar mbrëmë të rrethojë deri në orët e para të mëngjesit hotelin ku ka qëndruar Juventusi në këtë qytet, para sfidës së Ligës së...

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Bota Shqiptare

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në...

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Aktualitet

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Mijëra fermerë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk kanë një certifikatë pronësie për tokën që kanë në përdorim. Që prej vitit 2008 në të gjithë territorin me 7 bashki...