FOTOGALERIA/ Drogë dhe prostituta, ana e zezë e punës me miliarderët

Saturday, 08 September 2018 15:22

Jeta kontroverse e punës si stjuardese në jahtet luksoze e private të miliarderëve përreth botës ka marrë një vëmendje të veçantë pas vdekjes së 20-vjeçares, Sinead McNamara.

Australiania, e cila njihej edhe si një modele Instagrami besohet se i ka dhënë fund jetës së saj teksa punonte si pjesë e ekuipazhit të “Mayan Queen IV”, një super jaht me vlerë 190 milionë dollarë, teksa ishte ankoruar në ishujt grekë.

Në pamje të parë modelja e re dukej sikur po jetonte jetën e ëndrrave, duke kaluar nga një ishull në tjetrin, teksa punonte në anijen e një prej personave më të pasur në botë, meksikanit Alberto Bailleres.

Persona që kanë bërë në të kaluarën këtë punë kanë rrëfyer anët e errët të këtij profesionin, shkruan Daily Mail.

E përtej jetës së gënjeshtërt e të bujshme në rrjetet sociale, realiteti shumë më i errët. Abuzime me drogën, prostituta të fshehura në bord, e stjuardesa të përgjumura nga 20 orë punë në ditë, janë vetëm një pjesë e tyre. TCH

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Lifestyle

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Fjalët që u themi të dashurve tanë gjatë një argumenti të nxehtë ose ne një moment kur ndjehemi të lodhur mund të jenë të rrezikshme, aq sa mund ta bëjnë...

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Politikë

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë...

Tv maqedonase: Gruevski është akoma në Shqipëri, ja ku fshihet

Bota Shqiptare

Tv maqedonase: Gruevski është akoma në Shqipëri, ja ku fshihet

Vazhdon misteri i vendodhjes së ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikola Gruevski. Ndërkohë që autoritetet shqiptare konfirmuan se ai ka dalë nga territori shqiptar mesditën e datës 11 nëntor, një ndër televizionet më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!