Femra, nëse i dashuri juaj shikon filma porno do të ju shokojë ky studim

Diel, 09 September 2018 17:15

Seksi në jetën reale, nuk është aspak i njëjtë me atë që e shihni në filmat pornografikë. Dhe, për shkak të këtyre filmave, shumica e meshkujve janë duke u ndjerë të pakënaqur në lidhjet e tyre.

Kjo se meshkujt supozojnë që çdo çift bën seks 45 minuta dhe në shtatë pozicione të ndryshme. Por, kjo nuk është e vërteta. Një studim nga Universiteti i Haëaii-t ka konkluduar se meshkujt të cilët shikojnë rregullisht porno-filma janë të pakënaqur me lidhjet e tyre.

E pikërisht arsyet e lartcekura janë shkaktari i kësaj pakënaqësie, pra fakti se seksi real nuk i përshtatet aspak fantazisë së filmave pornografikë.

Megjithatë, hulumtuesit e këtij studimi ende nuk kanë mundur të japin shpjegim rreth asaj se a i bën meshkujt shikimi i porno-filmave më të palumtur në lidhje, apo meshkujt të cilët janë të palumtur në lidhje janë më të prirë të shikojnë filma pornografikë.

Sidoqoftë, gjëja tjetër interesante rreth këtij studimi, ka qenë se ky fenomen nuk ndodh edhe te gratë, por vetëm te meshkujt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!