Femra, nëse i dashuri juaj shikon filma porno do të ju shokojë ky studim

Diel, 09 September 2018 17:15

Seksi në jetën reale, nuk është aspak i njëjtë me atë që e shihni në filmat pornografikë. Dhe, për shkak të këtyre filmave, shumica e meshkujve janë duke u ndjerë të pakënaqur në lidhjet e tyre.

Kjo se meshkujt supozojnë që çdo çift bën seks 45 minuta dhe në shtatë pozicione të ndryshme. Por, kjo nuk është e vërteta. Një studim nga Universiteti i Haëaii-t ka konkluduar se meshkujt të cilët shikojnë rregullisht porno-filma janë të pakënaqur me lidhjet e tyre.

E pikërisht arsyet e lartcekura janë shkaktari i kësaj pakënaqësie, pra fakti se seksi real nuk i përshtatet aspak fantazisë së filmave pornografikë.

Megjithatë, hulumtuesit e këtij studimi ende nuk kanë mundur të japin shpjegim rreth asaj se a i bën meshkujt shikimi i porno-filmave më të palumtur në lidhje, apo meshkujt të cilët janë të palumtur në lidhje janë më të prirë të shikojnë filma pornografikë.

Sidoqoftë, gjëja tjetër interesante rreth këtij studimi, ka qenë se ky fenomen nuk ndodh edhe te gratë, por vetëm te meshkujt.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...