Zgjidhet Miss Amerika 2019

Hënë, 10 September 2018 14:22

Ceremonia e konkursit të bukurisë “Miss Amerika 2019” u mbajte mbrëmjen e kaluar në New Jersey.

Fituesja e çmimit”Miss America” ishte Miss Neë York, Nia Imani Franklin duke zbritur nga froni Cara Mund.

“U deshtë shumë këmbëngulje për të arritur këtu dhe unë vetëm dua të falënderojë familjen time të bukur” tha Nia pasi fitoi çmimin.

Ky vit ishte historik për përzgjedhjen e Missit pasi që pjesa me rroba të banjës u largua dhe të gjithë kandidatet mund të shfaqnin stilin e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

​Shaqiri flet për debutimin në Champions për Liverpool: Çfarë atmosfere mahnitëse

Sport

​Shaqiri flet për debutimin në Champions për Liverpool: Çfarë atmosfere mahnitëse

Mesfushori i Zvicrës me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri, e shijoi për herë të parë stadiumin e Liverpoolit, Anfield, në një ndeshje të madhe në gara evropiane dhe mbeti mjaft i...

Kompanisë Air Albania i mungojnë 29,8 milionë euro kapital

Aktualitet

Kompanisë Air Albania i mungojnë 29,8 milionë euro kapital

Të premten e shkuar, Kryeministri Edi Rama inauguroi udhëtimin e parë të kompanisë ajrore shqiptare Air Albania, projekt i Kryeministrit Rama nën kujdesin e Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Ngjarja u...

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Aktualitet

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit Elisabeth Millard do të zhvillojë një vizitë treditore në Shqipëri. Ambasada amerikane në Tiranë i ka...