Ju kujtohen djemtë e filmit kosovar “Shok”, ja sa kanë ndryshuar

Hënë, 10 September 2018 15:11

Lum Veseli dhe Andi Bajgora, ishin dy të rinjtë të cilët na dhuruan emocione pafund në natën kur morën pjesë në ceremoninë e Oscars,.

Dyshja në fjalë me rolet e tyre në filmin i cili hyri në top 5 filmat e nominuar për çmimin e madh, na dhuruan lot dhe buzëqeshje.

Lot në tematikën në të cilën shpaloste vuajtjet e shqiptarëve gjatë akteve barbare të pushtuesve serb gjatë viteve 99, ndërkaq buzëqeshje kur shkelën tapetin e kuq bashkë me yjet e mëdha të kinematografisë botërore.

Që nga ajo kohë, rrallë përmenden, por edhe kanë ndryshuar shumë në pamje.

Në rrugë është vështirë të njihen, e për këtë flasin vet imazhet që do të shihni në vazhdim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Politikë

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Një sasi prej 4100 copë paketa cigaresh dhe një shumë e konsiderueshme parash prej më shumë se 4 milionë lekësh, janë sekuestruar nga policia gjatë një operacioni të koduar "Ndjekja". Në...

Nishani: Qeveria nuk njeh asnjë kufi, amendimi i ligjit për TK nuk bëhet pa votimin e Dekretit

Politikë

Nishani: Qeveria nuk njeh asnjë kufi, amendimi i ligjit për TK nuk bëhet pa votimin e Dekretit

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka reaguar ndaj amendamenteve të ligjit për 'Teatrin' që mazhoranca miratoi gjatë ditës së djeshme. Ky akt, shkruan Nishani, e ka përdhosur përfundimisht parlamentarizmin dhe shtetin ligjor, pluralizimin...

Dramatike/ I refuzohet azili, babai shqiptar kërcënon se do hedh fëmijët nga ballkoni

Aktualitet

Dramatike/ I refuzohet azili, babai shqiptar kërcënon se do hedh fëmijët nga ballkoni

Dramat e shqiptarëve të cilëve iu është refuzuar azili në Gjermani vazhdojnë t ë shtohen. Pak ditë pasi një kryefamiljar shqiptar humbi jetën duke u hedhur nga një urë në...