Shpallet reperi më i paguar në botë, s’do e besoni cili është

Premte, 14 September 2018 13:23

Forbes njoftoi listën e akteve më të larta të hip-hopit të vitit 2018.

Me gjithë mungesat e dukshme të Bhad Bhabie dhe Iggy Azalea, lista është e mbushur me shumë artistë hip-hop që prisnin të shihnin dhe disa emra të habitshëm.

Jay-Z, është në mesin e reperëve më të paguar në botë me 76.5 milionë dollarë për vetëm 12 muaj.

Ai ka lënë pas shumë artistë të tjerë të cilët vazhdojnë të jenë aktiv si në projekte muzikore ashtu edhe në turne përreth botës.

‘Diddy’, është i dyti me 64 milionë dollarë, kurse në vendin e tretë renditet Kendrick Lamar me 58 milionë dollarë.

Duhet theksuar se pas tyre vjen Drake i cili tashmë njihet për hitet e tij, posaqërisht me këtë të fundit ‘In my feelings’, #KikiChallenge, që u bë virale në rrjete sociale.

Screenshot 10 23

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Lajmet e rreme në Facebook që po shkaktojnë dhjetëra viktima

Kuriozitete

Lajmet e rreme në Facebook që po shkaktojnë dhjetëra viktima

Më 23 qershor 2018, një seri imazhesh të tmerrshme filluan të qarkullojnë në Facebook. Njëra prej tyre tregonte një fëmijë me plagë të hapura mbi kokë dhe nofull (fotoja poshtë). Një tjetër...

Trump dëshiron shkarkimin e Sekretares për Sigurinë e Brendshme, shkak migrantët

Globi

Trump dëshiron shkarkimin e Sekretares për Sigurinë e Brendshme, shkak migrantët

Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë këshilltarëve të tij se ai dëshiron të largojë Kirstjen Nielsen nga pozita e Sekretares për Siguri të Brendshme dhe mund ta bëjë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!