Fjalët prekëse të Leonora Jakupit pas rikthimit të eshtrave të babait në Kosovë

Premte, 21 September 2018 09:34

anë rikthyer dje në Kosovë eshtrat e babait të Leonora Jakupit, dëshmorit Qazim Jakupi dhe kolonelit Ahmet Krasniqi.

Këngëtarja dje kishte pritur eshtrat e babait të saj të ndjerë, rivarrimi i të cilit do të bëhet gjatë ditës së sotme, shkruan lajmi net.

Në rrjete sociale, Leonora ka publikuar një video gjatë rrugës për të sjellë në vendlindje eshtrat e babait të saj.

“Mirë se erdhe në Kosovën e lirë Heroi im!.”, ka shkruar ajo.

Kujtojmë që, sot nga ora 10:00 deri në 12:00 do të ketë homazhe në Parlamentin e Kosovës, në 12:30 do të ketë akademi përkujtimore, kurse në orën 14:00 do të bëhet ceremonia e rivarrimit të dëshmorëve Ahmet Krasniqi dhe Qazim Jakupi, në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!