Incident në “Telebingo Shqiptare”, Ardit Gjebrea ia del të manovrojë situatën

Diel, 23 September 2018 18:56

Ndërkohë që studiot ku zhvillohet spektakli “E diela shqiptare” janë ende duke u bërë gati, kjo ka bërë që edhe vetë spektakli të mos dihet se kur do të nisë. Vonesat në përgatitjen e studios, kanë bërë që shorti i “Telebingos Shqiptare” të hidhet në ambientet e jashtme të televizionit.

Por pavarësisht kësaj, në momentin e hedhjes së goglave diçka nuk ka funksionuar. Aparatura e hedhjes së tyre, nuk ka punuar dhe ndonëse drejtuesi i spektaklit Ardit Gjebrea u mundua tu jepte kohë teknikëve për rregullimin e pajisjes, sërish ka qenë i pamundur kthimi në normalitet.

Duke parë se në të tillë situatë “Telebingo Shqiptare” do të dështonte, Gjebrea ka dalë jashtë parashikimeve, duke dhënë një zgjidhje momentale. Ai mori një nga balerinat e emisionit, ia lidhi sytë në mënyrë që rolin e makinerisë ta bënte ajo, pra të tërhiqte goglat me dorë.

Kjo gjetje e minutave të fundit, bëri që shorti të mos dështonte, ndrsa nuk dihet ende se kur do të jetë gati studioja.

1 30

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!