Foto/ Martohet princesha Eugenie, mbretëresha Elizabet i organizon dasmë madhështore

Premte, 12 October 2018 19:01

Pallati mbretëror në Britaninë e Madhe ka zhvilluar një tjetër dasmë. Sot kanë kurorëzuar dashurinë e tyre princesha Eugenie dhe Jack Brooksbank. Menjëherë pas ceremonisë së dasmës kanë filluar festimet në pallatin mbretëror.

Çifti është kurorëzuar në sallën e  Shën Gjergjit të Kështjellës Ëindsor, një cermoni kjo e organizuar nga mbretëresha. Në të kishte 850 mysafirë.

Duka i Yorkut theu një traditë mbretërore  dhe i dha dhëndrit të tij të ri një përqafim përpara Mbretëreshës.

Fjalimi i Jack ishte ‘i mbushur me përkushtim ndaj Eugenie’ dhe ai i tha gruas së tij të re se ajo ‘ndriçon jetën e tij dhe e bën atë të ndihet i plotë’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!