Lady Gaga fjalim emocional në Hollivud, përlotet teksa rrëfen dhunën seksuale

Premte, 19 October 2018 19:29
 

Për revistën e 25-të,ELLE ka organizuar një ceremoni të dedikuar grave.  Eventi u organizua në hotelin Four Seasons në Los Anxhelos ku mes shumë  yjeve të kinemas të Hollivudit  mori pjesë dhe  Lady Gaga.

Ajo foli dhe për eksperiencën e saj të parë si  aktore  në  film me aktorin Bradley Cooper  titullin e filmit "Një yll është lindur".

Fjalimi që Lady Gaga mbajti në skenë ishte shumë prekëse,veçanërisht  kur ajo foli për abuzimet  që  vuajnë të rinjtë  çrregullimet e tyre, të shkaktuara nga strese të forta.

"Për mua kjo do të thotë të kesh mundësinë për të bërë një ndryshim. Lutem që t'i kushtojmë më shumë vëmendje atyre që na rrethojnë dhe atyre që kanë nevojë për të.  Ne femrat e Hollivudit jemi zëra ,kemi mendime të thella, ide, bindje dhe vlera për botën. Kemi fuqinë  për të folur, për tu dëgjuar dhe të reagojmë kur na thuhet të pushojmë.

Pasi u sulmova seksualisht në moshën 19 vjeçare jeta më ndryshoi përgjithmonë ,nuk i tregova askujt, ndihem e turpëruar për atë që më ka ndodhur, ka akoma ditë kur unë rri dhe mendoj që ishte faji im. Pasi ia tregova njerëzve të fuqishëm me qëllim që të më ndihmonin, askush nuk e bëri,"-tha këngëtarja.

Për këtë rast Lady Gaga kishte veshur një kostum  nga firma  Mar Jacobs, e motivuar nga stilisti që mund ta bëj "të ndihet' më mirë duke veshur një kostum burrash në vend të një fustani mbrëmjeje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!