Rihanna refuzon Super Bowl

Premte, 19 October 2018 19:47

Rihanna ka refuzuar të performojë në ceremoninë e hapes së ndeshjeve të Super Boël, në SHBA. Këngëtarja është bashkuar  “në protestë” me lojtarin Colin Kaepernick.

Rihanna

Ai u gjunjëzua gjatë himnit kombëtar të shteteve të bashkuara,  në vitin 2017 në shenjë proteste kundër pabarizisë racore. Sipas rregullores se Federatës së Futbollit në Amerikë, lojtarët nuk duhet të gjunjëzohen gjatë ekzekutimit të himnit kombëtar.

Image result for Colin Kaepernick

Lojtarë të tjerë vepruan në të njëjtën mënyrë, por u kritikuan nga presidenti Donald Trump. Ndërsa Kaepernick që nga ai moment ngeli pa ekip. Rihanna ishte caktuar të performonte në finalen e nëntorit. Ajo është zevendësuar me grupin  “Maroon 5”.

Image result for super bowl

Vitet e mëparshme këngëtarë të njohur si Beyonce. Katy Perry, Justin Timberlake apo dhe grupi Coldplay kanë ndezur fushën e blertë më performancat e tyre.

Image result for super bowl justin timberlake 2018

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Aktualitet

Përse duhet mbështetur një kauz e drejtë, lexoni pastorin gjerman

Përse duhet mbështetur një protestë e një kauze të drejtë? Lexoni “ They first came...” të pastorit gjerman Martin Niemöller. Ne fillim erdhen... -Ne filim erdhen per komunistetUne nuk fola se nuk...

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Sport

VIDEO/ Tifozët shqiptarë zbresin në fushë

Më shumë se goli, tifozët shqiptarë i ka gëzuar prania e yllit të Realit, futbollistit të Uellsit Gareth Bale. Pak çaste pas përfundimit të ndeshjes një situatë e pazakontë është...

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Globi

600 policë italianë për 8 vila të paligjshme të mafias

Policia italiane konfiskoi tetë vila të ndërtuara në mënyrë të paligjshme nga anëtarët e mafias në zonën e Romës. Plot 600 agjentë policie u angazhuan për këtë mision, kundër një klani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!