Zef Deda zbulon realitetin e hidhur: ‘I bëmë të gjitha në jetë, por lekë nuk bëmë kurrë!’

E Enjte, 08 November 2018 18:41

Një emision i dedikuar i gjithë për Shkodrën dhe traditën shkodrane. E tillë ishte mbrëmja e kësaj të mërkure të “Soirée” me Jonida Shehun në Top Channel.

Edhe kur flitet për Shkodrën dhe artin shkodran nuk mund të mos jetë prezent artisti i mirënjohur, njëkohësisht edhe Mjeshtër i Madh, Zef Deda.

Në fillim të mbrëmjes, teksa po shkëmbeheshin batutat e para mes të ftuarve Mitro Çela dhe Zef Deda, ky i fundit me nota humori, por të vërteta shprehet: “Në këtë jetë i bëmë të gjitha si artistë, por lekë nuk bëmë kurrë!”.

Duhet theksuar se ky është një realitet shumë i hidhur për shumë prej artistëve shqiptarë, të cilët edhe sot e kësaj ditë e kanë të vështirë të përballojnë jetesën qoftë në kryeqytet, qoftë në rrethina, edhe pse mbaj tituj nderi e dekorime të ndryshme për sukseset e pashlyeshme në historian e artit shqiptar.

Gjithsesi, e gjithë mbrëmja e Soirées ka kaluar me humor fin dhe me muzikë siç vetëm shkodranët dinë të bëjnë.

z1

Modifikuar më E Enjte, 08 November 2018 18:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Historia nuk duhet të harrohet

Aktualitet

Historia nuk duhet të harrohet

Nga Halil Teodori E shkuara kur harrohet, rrezikon të përsëritet dhe brezit që ka mbi vete barrën e këtij faji i rëndon toka e të parëve, varret e etërve, gjiri i...

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!