Aktorja Charlize Theron shton 23 kg, ja arsyeja

E Enjte, 19 Prill 2018 11:40

Charlize Theron është një nga aktoret më të njohura dhe të dashura të publikut.

Aktorja 42-vjeçare ka luajtur shumë role gjatë karrierës së saj, por filmi “ Tully” është ai që e ka munduar më shumë nga të gjithë.

Theron duhet të shtonte plotë 23 kilogram për këtë rol, pasi duhet të ishtë një nënë mbipeshë.

Ajo  zbuloi se dieta e rëndë e depresionoi, pasi e gjente veten me një tas me makarona në duar në dy të natës.

“Doja të ndjeja çfarë ndjente gruaja në rol dhe mendoj se ç’bëra ishte mënyra më e mirë për të qenë pranë atij stli jetese,” tha 42-vjeçarja për Entertainment Tonight.

“Ishte një surprizë e madhe për mua. Depresioni më goditi në fytyrë. Për herë të parë në jetën time po haja aq shumë ushqime të procesuara dhe po pija shumë pije me sheqer. S’isha njeriu më argëtues në këtë film.”

harlize tregoi se iu desh të hante vazhdimisht për të ruajtur peshën dhe madje shkonte në fast food-e për të ngrënë mëngjes.

“Tre javët e para është qejf sepse ndihesh si një fëmijë në një dyqan ëmbëlsirash. Pastaj, s’është më qejf. Krejt papritur të shpifet çdo gjë dhe ushqimi është një punë më shumë.”

Aktorja shpjegoi se mbante ushqim pranë shtratit dhe çohej në mesnatë për të ngrënë. Të gjitha këto vetëm për të ruajtur peshën e fituar.

“Më kujtohet alarmi që vija në 12 të natës vetëm për të ngrënë. Zgjohesha dhe thjesht e fusja ushqimin në fyt. Është shumë e vështirë të ruash peshën e fituar.”

Fëmijët e saj, Jackson dhe August, gjashtë dhe dy vjeç, u konfuzuan nga shtimi në peshë dhe menduan se aktorja ishte shtatzënë.

Ndërsa për sa i përket humbjes së peshës, Charlize tregon se iu desh një vit e gjysmë dhe ishte ferri vetë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!