Nga çoban në kamarier e shitës fiqsh, këto janë profesionet e para të VIP-ave

E Enjte, 19 Prill 2018 12:45

Sot i shikojmë si njerëz me mirëqenie ekonomike dhe të suksesshëm në fusha të ndryshme të jetës, por a e dini se një pjesë e mirë e personazheve të famshëm shqiptarë e kanë nisur çdo gjë nga zeroja, pa pasur asnjë bazë ku të mbështeten?

Ndoshta kurrë nuk është vonë për të nisur jetën dhe për të fituar atë që ka qenë ëndrra jote. Mirëqenia mund të vijë duke punuar e mbase, edhe duke u ndodhur në vendin e duhur dhe në kohën e duhur.

Siç kanë bërë shumë prej këtyre personave më poshtë, mund të jeni ju i suksesshmi i radhës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...