Ish-pornostarja Mia Khalifa tregon tërheqjen nga filmat dhe kërcënimet e ISIS

Hënë, 23 Prill 2018 15:19

Ish-pornostarja, Mia Khalifa ka thënë se ajo ka marrë kërcënime me vdekje nga militantët e Shtetit Islamik, duke e detyruar që ylli filmave porno të largohej nga kjo industri.

Shkak i kërcënimeve nga Mias, ishte se ajo filmoi një skenë pornografike në filmat e saj të veshur me një hixhab.

Khalifa, e cili u rrit si katolike nga prindërit libanezë, tha se ideja për të mbajtur hixhabin erdhi nga prodhuesit e filmit.

Duke folur për Inzy Rashid and Calum MacDonald, të BBC Radio 5, ajo tha se kërcënimet me vdekje erdhën brenda një jave pasi filmi u hodh në internet.

Khalifa kaloi vetëm tre muaj duke punuar në industrinë e pornografisë para se ajo të largohej në vitin 2015.

Mia rrallë herë komunikon me gazetarë, prandaj intervistat e rralla përhapen me shpejtësi, ndërsa në këtë të fundit ajo ka zbuluar se cila ishte dhe arsyeja e largimit nga pornografia, dhe gjithçka lidhet me kërcënimet që kishte marrë nga grupi terrorist ISIS.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...