Njoftim nga pallati mbretëror/ Ja emri i princit të vogël

Premte, 27 Prill 2018 15:13

Vetëm pak ditë më parë lindi fëmija i tretë i Dukës së kembrixhit, ku menjëherë thashethemet dhe kuriozitet për emrin e të voglit filluan.

Thashethemet e para treguan se mund të quhej Albert, por më në fund erdhi njoftimi i pallatit mbretëror sipas të cilit mësohet se princi i vogël është pagëzuar me emrin Louis Arthur Charles.

Fëmija do të njihet si princi i mbretëror Luis i Lembrixhit.” thuhet në deklaratën e pallatit mbretëror.

Kujtojmë se princi Louis u lind më 23 Prill në orën 11.01 dhe pesha e tij ishte 3 kg e 900 gramë.

Louis është i pesti në rradhë për fronin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Lifestyle

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Këngëtari i famshëm Enrique Iglesias në turnetë botërore ka kënaqur dhjetëra femra që kanë pasur fat që t’i këndojnë këngën “Hero”. Këngëtari është një prej meshkujt më të dëshiruar nga femrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!