Monika Beluçi: Lajmet në media për evazion fiskal, të qëllimshme dhe të pavërteta

E mërkurë, 16 May 2018 09:36

Aktorja italiane, Monika Beluçi përgënjeshtroi sot dyshimet për deklarim të rremë në organet tatimore që rëndojnë mbi të, duke denoncuar informacionet si keqdashëse dhe të qëllimshme.

”I përgënjeshtroj informacionet sa keqdashëse aq edhe qëllimisht të pavërteta të shpërndara nga disa media në lidhje me situatën time fiskale”, – njoftoi aktorja në një deklaratë, pas një artikulli të ”Mediapart”, ku thuhej se administrata tatimore franceze i kishte kërkuar autoriteteve zvicerane të dhëna bankare në lidhje me pasuritë e aktores në Zvicër.

”Edhe pse aktivitetet e mia profesionale i ushtroj kryesisht jashtë Francës, kam zgjedhur si vendbanim Francën. Në këtë kuptim, unë i paguaj taksat në Francë”, – u shpreh Monika Beluçi.

”Në kontrollin e fundit rreth situatës time fiskale, i kam përcjellë organeve franceze tatimore të gjithë elementët e kërkuara dhe të nevojshme informuese për të zgjidhur këtë çështje. Jam plotësisht e përditësuar për detyrimet e mia kundrejt Francës”, – shtoi ajo.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!