Shqiptarja me të pasmet më bombastike është titulli që i është vënë nga mediat plot femrave nga Shqipëria e Kosova.…
Rep artistja amerikane Cardi B e ka gati projektin e ri muzikor. ‘Money’ titullohet kënga solo e reperes amerikane, Cardi…
Tashmë ka dy ditë që kur po qarkullon lajmi se ylli i filmave për të rritur, me prejardhje shqiptare, Alby…
Shquhet si njëra nga artistet që ka bërë eksperimente të ndryshme me flokët. Kësaj radhe, modelja dhe prezantuesja shqiptare, Luana…
Ajo është nga modelet më seksi me origjinë shqiptare, e cila karrierën e saj e vijon jashtë vendit. Këtë herë…
Sukseset e këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipa nuk kanë të ndalur. Këtë herë këngëtarja 23 vjeçare është nominuar…
Dukesha e Cambridge, Kate Middleton, apo ajo që pritet të jetë edhe mbretëresha e ardhshme e Britanisë, duket se ka…
Kjo javë ka si element thelbësor hënën e plotë e cila nuk është aq e shndritshme dhe e këndshme, do…
Tuna Sejdiu kujdeset në maksimum për Tianin e vogël, i cili tashmë është 1 vjeç. Në një video që ka…
Princ Harry dhe bashkëshortja e tij, Meghan Markle arritën mëngjesin e së martës në Suva, teksa kanë nisur vizitën 3-ditore…
Ajo e shijoi qëndrimin në vilën e Love Island. Dhe Darylle Sargeant ende ju lë përshtypje fansave dhe të hënën…
Këngëtarja sot  ka sjellë një fotosesion në të cilën është dukur në formë të mrekullueshme. E veshur me një fustan…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!