Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora ishte e ftuar në sfilatën e Victori’s Secret dhe shkëlqeu sin ë tapetin e…
"Himena" dhe "Sarita" të lumtura pranë njëra-tjetrës. Paola Rey dhe Natasha Klauss janë dy aktoret e njohura kolumbiane, të cilat…
Rashel Kolaneci është një prej femrave më të përfolura në estradën shqiptare. Që nga pjesëmarrja e saj në “Dance with…
Arjola Demiri është një ndër aktoret më të pëlqyera shqiptare, e cila me rolin e “Xhbanes” fitoi zemrat e publikut.…
Këngëtarja Lady Gaga nuk ka hezituar asnjëherë që të tregojë të vërtetën. Ajo u nderua me një cmim për pjesëmarrjen…
Noizy dhe Enca ishin dikur miq të ngushtë dhe dy figurat kryesore të grupit “OTR”, që ka për lider reperin…
Aktorja e njohur është bërë nënë për herë të parë. Pas 9 aborteve Gabrielle Union ka arritur të marrë në…
Për tre ditë me radhë në Rahovec të Kosovës mbahet festivali i vjeljes së rrushit, “Hardh Fest”. Ndër grupet dhe…
Këngëtarja e njohur Orhidea Latifi ka realizuar setin fotografik të ri dhe mjaft të veçantë. E në këtë set ajo vjen…
Ajo tashmë emër i njohur në rrafshin ndërkombëtar të industrisë muzikore. Bëhet fjalë për Era Istrefin, këngëtaren shqiptar e cila…
  Ajo shkëlqeu në pistën e modës në Victoria's Secret Fashion Show, të enjten mbrëma. Dhe Bella Hadid vazhdoi të…
Princi Harry nuk kishte folur me herët për një detaj që nuk ka kaluar pa vëmendje ditën e dasmës së…

Lajmet e fundit

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Sport

Humbja e Shqipërisë pushton mediat, ja çfarë shkruajnë gazetat prestigjioze

Kur pritej që Shqipëria të synonte një fitore me goleadë, për të synuar një vend në Ligën B, ndodhi krejt e kundërta dhe kuqezinjtë kapitulluan me rezultatin e thellë 0-4...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!