Kalinic nuk mjafton, Milan i thotë lamtumirë Champions-it

Hënë, 09 Prill 2018 10:56

Milani bën një tjetër hap fals. Kuqezinjtë e drejtuar nga Gennaro Gattuso humbën dy pikë në “San Siro”, pasi barazuan me Sassuolo-n me rezultatin 1-1. Ka qenë një ndeshje mjaft stresuese për kuqezinjtë, të cilët nuk mundën dot që të çanin mbrojtjen mike. Madje në minutën e 74 panë se si Sassuolo kaloi në avantazh, duke bërë që të heshtte i gjithë stadiumi “San Siro”.

Politano kaloi të tijtë në avantazh, duke ia bërë edhe më të komplikuar situatën Milanit. Por Kalinic barazoi shifrat 4 minuta nga fundi. “Djalli” është -7 pikë nga dyshja Lazio-Roma.  Kurse Sassuolo mori një pikë me rëndësi që do ta ndihmojë në synimin që ka për shpëtim. Skuadra është 3 pikë larg zonës së rënies nga kategoria.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...