VIDEO SHOKUESE/ Tenton të ngrejë 160 kg, peshëngritësi bie pa ndjenja në skenë

Hënë, 09 Prill 2018 13:14

Një peshëngritës është rrëzuar ndërsa u përpoq që të ngrinte peshën 160 kg në Lojërat e Commonwealth. Joshua Parry ra në skenë i pavetëdijshëm. 27-vjeçari po bënte përpjekjen e tij të parë për të ngritur peshën 160 kg gjatë lojrave të së dielës, kur humbi kontrollin e trupi e ngeli pa frymë.

Ai arriti që ta ngrinte peshën deri në shpatulla, më pas shtanga i rrëshkiti dhe në mënyrë të pavetëdijshme ai u rrëzua në mes të skenës.

Menjëherë mjekët erdhën në vendngjarje duke mbuluar me perde peshëngritësin për ti dhënë ndihmën mjeksore.

Ish fituesja e medaljes së artë në Commonëealth Games Gold Michaela Breeze, e cila po komentonte konkurin siguroi shikuesit se incidenti nuk ishte serioz sa u shfaq. Ai tha se 27-vjeçari nuk po merrte oksigjen kur ngriti shtangën. Perry arriti që merrte menjëherë ndihmën mjeksore dhe u largua nga skena.

 

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!