“El Nino” braktis Atletica Madrid

Hënë, 09 Prill 2018 16:03

Sulmuesi i Atletico Madrid, Fernando Torres,  i njohur me pseudonimin ‘El Nino’, ka lajmëruar se ndeshja e fundit e ‘el colchoneros’ këtë sezon do të jetë e fundit edhe për të. Vendimi i 34-vjeçarit përkon edhe me përfundimin e kontratës.

 “Kur mbërrita në moshën 10-vjeçare, gjithmonë mendoja se Atletico do të ishte shtëpia ime,” u shpreh ai në konferencën për shtyp. “E kam shijuar ëndrrën time tek Atletico.”

“Dua të shfrytëzoj rastin të them se ky do të jetë sezoni im i fundit me klubin. Nuk ka qenë një vendim i lehtë, më ka munduar shumë. Duke parë realitetin, gjendjen e ekipit, besoj se është gjëja më e mirë për të gjithë.”

Ky lajm i ka hidhëruar shumë tifozët e Atletico Madrid të cilët sulmuesin e kanë konsideruar gjithmonë si një pjesë e familjes së tyre të përbashkët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!