Flamurtari-Skëndërbeu, superndeshja në javën e 28-të superiore

Hënë, 09 Prill 2018 16:21

Përballja e fundit e javës së 28-të do të zhvillohet midis Flamurtarit dhe Skëndërbeut, ku korçarët do të mundohen të rikthehen në formën e mëparshme.

Nga ana tjetër vlonjatët të drejtuar nga Shpëtim Duro pak ditë më parë treguan që mund të përfitojnë nga kjo situatë, duke fituar ndaj korçarëve në fushën e tyre. Por, në këtë përballje në kampionat situatat janë ndryshe, Flamurtari duhet të rigjejë fitoren që i mungon prej 7 ndeshjesh në Superligë.

Gjendja jo e mirë e Skëndërbeut nga ana tjetër është reflektuar edhe në kampionat pasi në takimin e fundit janë mundur nga Vllaznia në Shkodër.

Daja, edhe në këtë ndeshje do të jetë pa Shehin e Lilajn, megjithatë ka rikuperuar Vangjelin e Radas, që do të jenë rregullisht në fushë.

Në këtë kampionat sfidat mes Flamurtarit e Skënderbeut kanë folur për bardhekuqtë, pasi dy fitore u kanë shkuar korçarëve, ndërsa një takim është mbyllur në ekuilibër.

Ndeshja do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në stadiumin Flamurtari në Vlorë në orën 19:00.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!