Pas dy viteve pa humbje Gjermania “nënshtrohet” në Berlin nga Brazili

E Enjte, 29 Mars 2018 12:32

Takimi miqësor i zhvilluar në Berlin mes Gjermanisë dhe Brazilit u mbyll me rezultin 0-1 duke i shënuar vendasve disfatën e parë pas 2 vitesh pa asnjë humbje.

Goli i vetëm në miqësoren e Berlinit u shënua në minutën e 37 nga lojtari i Manchester City Gabriel Jesus.

Ndihmë në këtë gol sulmuesit brazilian i dha edhe vet portieri gjerman Kevin Trapp, të cilit i shpëtoi topi nga duart në vijën fatale.

Vlen të kujtohet se humbja e fundit e kampionëve në fuqi të Botës ka ndodhur pothuajse përpara dy viteve , ku Franca triumfoi me rezultatin 2-0 në Europian.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:07

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

Politikë

Vasili: Gjynah se nuk ke as moshë për të larë gjithë këto turpe!

NGA PETRIT VASILI Gramoz Ruçi zgjodhi te jete njesh me hajdutet e teatrit..... Kryetari i Kuvendit kishte nje shans te fundit per tu distancuar nga hajdutet e teatrit. Sot ai hodhi poshte...

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Politikë

Zbulimi i shtatoreve të Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, merr pjesë edhe Presidenti Meta

Në 20 vjetorin e rënies, në Drenas po mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të zbulohen shtatoret e dy heronjve të...

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Aktualitet

Shiste drogë në afërsi të shkollave, arrestohet 46 vjeçari i dënuar për vrasje

Policia e Durrësit finalizoi operacionin e koduar "Fusha e Rërës" duke vënë në pranga 46 vjecarin Ardian Llana. Në kuadër të masave për rritjen e parametrave të sigurisë në shkolla,  parandalimit...