Thomas Tuchel firmos për Paris SG edhe pse kërkohej nga Bayern Mynchen, Chelsea dhe Arsenal

Hënë, 09 Prill 2018 16:54

Merkato e futbollit ka vënë në lëvizje disa prej emrave më të lakuar. Shumat që ofrohen janë nga më marramendëset. Ish-trajneri i Mainz dhe Borussia Dortmund, Thomas Tuchel, sipas mediave gjermane ka firmosur një marrëveshje me Paris SG për të marrë drejtimin e ekipit në verë.

Ish-tekniku i Mainzi-t është i papunë që kur Borussia Dortmund e shkarkoi për rezultatet të dobëta, pavarësisht fitimit të Kupës së Gjermanisë.

44-vjeçari ishte i përfolur për të drejtuar dy skuadrët londineze të “Premier League”, Arsenal dhe Chelsea.

Ai ishte gjithashtu pretendet për të qenë trajner i Bayern Mynchen pasi Jupp Heynkes të largohet në fund të sezinit, por sipas raportimeve ai e ka refuzuar mundësinë bavareze.

Megjithatë, fjalët tashmë nuk vlejnë pasi Tuchel ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare me ekipin e Paris SG.

Lajmi u bë i ditur nga një ‘website’ gjerman “Sport Buzzer” që shkruan se Tuchel do të zëvendësojë Unai Emery.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!