Fitore plot emocion, U21 mposht Bjellorusinë në Elbasan Arena

Tuesday, 05 June 2018 21:00

Sapo u mbyll takimi i Kombëtares U21 me Bjellorusinë me rezultatin 3-2.

Një mbrëmje plot emocion ishte kjo e sotmja për të dyja skuadrat të cilat bënë të pamundurën për fitoren.

Ishte Bjellorusia ajo që ndryshoi e para rezultatet në minutën e 30 me Fiadosau, ndërsa në minutat shtesë të pjesës së parë do të ishte Shefiti ai që do barazonte rezultatin.

Për tu pasuar me një dyfishim të rezultatit për Kombëtaren Shpresa nga Sahiti në minutën e 64, dhe pi ai do të ishte autori i golit të tretë për shqiptarët në minutën e 80.

Por nga ana tjetër edhe U21 i Bjellorusisë nuk ndenji i qetë dhe nisi një kundrasulm që i rezultoi me gol nga Antileuski në minutën e 89.

Një takim energjik ky i sotmi nga ana e kombëtares sonë, e cila ja arriti qëllimit të saj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...