Goli i Rosted shënon humbjen e Shqipërisë në “Elbasan Arena”

E Enjte, 29 Mars 2018 12:39

Shqipëria u mund me rezultatin 0-1 në ndeshjen miqësore me Norvegjinë në “Elbasan Arena”. Përfaqësimi i kuqezinjve ishte shumë i vakët në krahasim me sulmet e vazhdueshme  dhe aftësinë që Norvegjia tregoi në fushën e blertë.

Rezultati i ndeshjes u vendos në minutën e 70-ë me golin e Rosted. Mbrojtësi u fut në pjesën e dytë të lojës dhe bëri një debutim të shkëlqyer, pasi e kishte analizuar më së miri ecurinë e ndeshjes.

Pavarësisht zëvendësimeve të shumta të Christian Panuccit kuqezinjtë nuk arritën ta evitonin humbjen.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Presidenti jugkorean: Kim Jong Un dëshiron një takim të dytë me Presidentin Trump

Globi

Presidenti jugkorean: Kim Jong Un dëshiron një takim të dytë me Presidentin Trump

Presidenti i Koresë së Jugut Moon Jae-in bëri të ditur se udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un, dëshiron të mbajë një takim të dytë me Presidentin amerikan Donald...

Nderohen viktimat e komunizmit në Mursi të Sarandës

Aktualitet

Nderohen viktimat e komunizmit në Mursi të Sarandës

Shoqata e të përndjekurve politikë dhe familjarë të viktimave të komunizmit nderuan të enjten dhjetra persona, që u pushkatuan dhe u dënuan në fshatin Mursi të Sarandës. Kjo zonë në kufi...

Emirates kërkon të blejë Etihad dhe të krijojë linjën ajrore më të madhe në botë

Aktualitet

Emirates kërkon të blejë Etihad dhe të krijojë linjën ajrore më të madhe në botë

Kompania ajrore që mbart flamurin e Dubait, Emirates, po kërkon të blejë fqinjin e saj me humbje, Etihad. Nëse diçka e tillë do të ndodhte, do të krijohej linja ajrore...