Tirana një shkatërrim total për Apollonin, e kthen në shtëpi me rezultanin 5-1

E Enjte, 29 Mars 2018 13:19

Një super spektakël ishte ai i dhuruar nga Tirana në ndeshjen me Apollonin. Dëshira për tu rikthyer tek elita e futbollit shqiptar bëri që Tirana të thyente Apollonin me rezultatin 5-1.

Protagonistët e golave të ekipit bardheblu ishin Greca në minutën e 6, për ta mbyllur po ai në koën shtesë. Të tjerë shënues në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Selman Stërmasi” ishin Muci po ashtu me dy gola dhe kapiteni i skuadrës Erando Karabeci me golin e shënuar në minutën e 78.

Fierakët e Apollonisw patën një paraqitje shumë të dobët përballë bardhebluve, i vetmi që mundi të shënonte në rrjetën e kryqeqytetasve ishte topi i gjuajtur nga Dimo.

Me pikët e fituara në këtë takim skuadra e trajnerit Ze Maria kryeson kategorin me 7 pikë diferencë nga ndjekësi më i afërt Bylis. Tanimë vetëm dy muaj para përfundimit të sezonit Tirana është favoritja numër 1 për Kategorinë e parë dhe për një rikthim aty ku ishte.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:05

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...