Mavraj “ndëshkohet” nga Ttiz, stërvitje me U-21

E Enjte, 29 Mars 2018 13:29

Pas sezonit të dështuar të Bundesligës një problem tjetër me të cilin po përballet Hamburgu janë edhe lojtarët nga të cilët priste shumë, sic është edhe Mavraj.

Menjëherë pas kthimit nga ndeshja me kombëtaren Mavraj merr një ndëshkim nga ekipi gjerman.

Trajneri Christian Titz e ka dënuar 31 vjecarin që të stërvitet me skuadrën e të rinjve. Shkak I këtij veprimi duket se është bërë gjendja shumë e keqe në të cilën ndodhet skuadra. Titz ka urdhëruar që Mavraj të stërvitet më ekipin e dytë për një periudhë të pacaktuar.

Në këtë sezon të Bundesligës Mavraj është aktivizuar në 17 ndeshje me Hamburgun i cili renditet i fundit me 18 pikë, 7 më pak se vendi i 15 që i shpëton rënies.

Kjo skuadër më përpara ka dënuar edhe brazilianin Walace Souza Siva për arsye  disiplinore. Mavraj përballet me penalitetin e një udhëtim të paautorizuar në Milano.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Aktualitet

Frashëri tradhëtar? Plasari: Ka mbaruar koha kur historia censurohej

Studiuesi Aurel Plasari të mërkurën foli në lidhje me figurën e Mid’hat Frashërit dhe rolin e tij në Kongresin e Manastirit. Plasari u ndal tek ky moment i artë i historisë...

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Aktualitet

Spanja bën hapa para në njohjen e Kosovës

Spanja do të lejojë atletët kosovarë të përdorin simbolet kombëtare, në një kompeticion të organizuar në shtetin iberik, edhe pse Madridi nuk e njeh ende pavarësinë e shtetit ballkanik. Kjo...

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Aktualitet

Leskaj: Më shumë transparencë në spitale

Kontrolli i Lartë i Shtetit rendit katër flamuj të kuq përsa i përket nivelit të shërbimit shëndetësor në Shqipëri. Për të trajtuar më mirë ankesat duhet të ketë më shumë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!