Grumbullimi i radhës në Zvicër, del emri i kundërshtarit për miqësoren e 2 qershorit

E Enjte, 29 Mars 2018 13:32

Pas humbjes me Norvegjinë Shqipëria është duke menduar për grumbullimin e ardhshëm. Më 26 maj fiks 2 muaj pas ndeshjes së fundit kuqezinjtë do ta zhvillojnë grumbullimin e radhës në Zvicër.

Shqipëria do të zhvilloj një test tjetër  miqësor  3 ditë pas ndeshjes me Zvicrën. Federate Shqiptare e Futbollit është duke biseduar me federatat e tjera pasi kundërshtari për këtë test miqësor që do zhvillohet më 29 maj nuk është gjendur ende.

Pas testit 29 maj-it, kombëtarja do zhvilloj një tjetër miqësore këtë herë ndaj Ukrainë. Kjo ndeshje është planifikuar të zhvillohet me 2 qershor. Sduhet lënë pa kujtuar fakti se me kombëtaren tashmë te kryesuar nga Shevchenko , kuqezinjtë janë përballur herën e fundit në Bergamo të Italisë më 3 qershor të 2016, ku triumfues ishte kombtarja ukrainase me rezultatin 1-3.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Një vullkani i rrezikshëm kërcënon Europën

Globi

Një vullkani i rrezikshëm kërcënon Europën

Një vullkan i konsideruar si “tejet i rrezikshëm”, mund të shpërthejë nga momenti në moment. Sipas shkencëtarëve, vullkani Katla, që ndodhet në Islandë, po shfaq shenja të dukshme që tregojnë...

Eraldi kërkon ndihmë; I riu nga Kuçova do punë dhe kurim për të motrën

Aktualitet

Eraldi kërkon ndihmë; I riu nga Kuçova do punë dhe kurim për të motrën

Jeta është bërë më e vështirë për një të ri nga një fshat i Kuçovës. Eraldit i vdiq i ati dhe vuajtjet që kanë nisur që në moshën 14-vjeçare tani...

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Sport

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Ish-mesfushori legjendar i Chelseat, Frank Lampard, ka thënë se trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka bërë një skuadër të mrekullueshme, si dhe i ka cilësuar “Djajtë e kuq”...