Strakosha i pesti në Serinë A, lë mbrapa Bufonin dhe Handanovicin

E Enjte, 29 Mars 2018 13:45

Miqësorja ditën e djeshme mund të kishte përfunduar me një humbje shumë më të thellë për kombëtaren tonë nëse sdo kishte qenë për dy pritjet spektakolare të Strakoshës. Portieri kuqezi konfirmoi edhe një herë tjetër formën shumë të mirë që ka treguar në kampionatin Italian.

Tomas Strakosha arriti që të mposhte konkurrencën e Marketit dhe të jetë portieri titullar i Lacios.

Mesatarja e notave që lojtarët kanë marrë në javën e 29-të të kampionatit Italian e pozicionon portierin e kuqezinjëve në vend të pestë duke lënë mbrapa disa ndër emrat më të mëdhenj të portës sic janë Handanovic por edhe legjendën Bufon.

Diferencë midis shqiptarit dhe portierit të Juvetusit nuk ka, megjithatë ai ja ka dal që të jet mbi shumë emra të tjerë shumë të lakueshëm në botën e futbollit Italian. Deri në këtë moment të kampionatit Strakosha ka arritur të vlerësohet me notën mesatare 6.81 ndërsa portieri i Interit me 6.79.

               Renditja:

  1. Alison            7.07
  2. Sirigu             6.91
  3. Viviano          6.88
  4. Perin              6.87
  5. Strakosha       6.81
  6. Bufon              6.81
  7. Handanovicc   6.79
  8. Kranjo             6.78
  9. Shenzi             6.75
  10. Sportielo          6.73
Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 12:01

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...