UEFA shkatërron Skënderbeun, 10 vite dënim

Premte, 30 Mars 2018 12:20

Ashtu  siç ishte paralajmëruar UEFA dënon Skëndërbeun me 10 vite jashtë aktiviteteve të Europës dhe me 1 milion euro gjob.Vepra për të cilën korcarët akuzohen është manipulimi i ndeshjeve.

Institucioni më i rëndësishëm i futbollit në Europë e ka vendosur dënimin ndaj klubit korcar më 21 mars. Gjithashtu mësohet se klubi i Skëndërbeut ka gjithsej 60 ditë kohë për të kundërvepruar ndaj këtij veprimi që e shkatërron si ekip.

Dy inspektor të UEFA-s kishin përgatitur një raport paraprak për klubin korcar.Nga ta u raportua për rreth 53 ndeshje të manipuluara dhe për këtë arsye kërkesa ishte për një ndëshkim me 10 vite, gjë që sot u bë konkrete.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 11:56

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I kërkon ish të dashurës 1200 euro për fotot intime në Gjilan

Aktualitet

I kërkon ish të dashurës 1200 euro për fotot intime në Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin me inicialet F.F. pasi ka kërkuar 1 mijë e 200 euro nga ish e dashura për të mos ia publikuar fotot intime në...

Fjalët prekëse të Leonora Jakupit pas rikthimit të eshtrave të babait në Kosovë

Show-biz

Fjalët prekëse të Leonora Jakupit pas rikthimit të eshtrave të babait në Kosovë

anë rikthyer dje në Kosovë eshtrat e babait të Leonora Jakupit, dëshmorit Qazim Jakupi dhe kolonelit Ahmet Krasniqi. Këngëtarja dje kishte pritur eshtrat e babait të saj të ndjerë, rivarrimi i...

MEK, luftëtarët që do të shembin nga Shqipëria regjimin iranian

Globi

MEK, luftëtarët që do të shembin nga Shqipëria regjimin iranian

Nga L. Tood Wood Gjatë një udhëtimi të kohëve të fundit në Shqipëri, mora një ftesë për të vizituar kampin më të ri të Organizatës Popullore të Muxhahedinjëve të Iranit, (MEK)...