Dënimi i Skëndërbeut, shpresë për ekipet e tjera

Premte, 30 Mars 2018 12:45

Ska asnjë lëvizje në vendimin e UEFA-s për klubin e Skëndërbeut. 10 vite jashtë aktiviteteve Euopiane dhe 1 million euro gjob është dënimi që drejtuesit e këtij institucioni i vendosën korcarëve.

Ky vendim i UEFA-s i ka dhënë shpresa ekipeve të tjera të superligës. Vendi i dytë aktualisht Kukësi ka një shans prej 99% për tu bërë pjesë e “Chapions league”, megjithatë vlen të përmendet që edhe 6 grupet e tjera në renditje të parët synojnë që të kenë pjesëmarrje pas këtij vendimi të UEFA-s.

Me dënimin e Skëndërbeut në fazën paraeliminatore do të shkojnë vendi i 3-të dhe i 4-t, po ashtu edhe fituesja e kupës.

Renditja aktuale në superligë është:

rendtija 12

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 11:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Opozita do të dalë shumë shpejt në rrugë"

Politikë

"Opozita do të dalë shumë shpejt në rrugë"

Për herë të parë, një lider i partive të opozitës ka treguar se çfarë diskutohet në mbledhjet me dyer të mbyllura. Duke folur në studion e SYRI.net, Kryemadhi ka treguar se...

Ndalohen ish-drejtori i Spitalit Berat dhe juristi

Aktualitet

Ndalohen ish-drejtori i Spitalit Berat dhe juristi

Ne kuader te nje procedimi penal te vitit 2018 jane ndaluar shtetasit Idlir Frasheri , ish Drejtor i Spitalit Rajonal Berat, i dyshuar për veprën penale te “Shperdorimi i detyres...

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Politikë

Sekuestrohen mbi 4 mijë paketa cigare e miliona lekë, dy në pranga

Një sasi prej 4100 copë paketa cigaresh dhe një shumë e konsiderueshme parash prej më shumë se 4 milionë lekësh, janë sekuestruar nga policia gjatë një operacioni të koduar "Ndjekja". Në...